wtorek, 23 maja 2017

Limity i ograniczenia Instagrama


Jak pewnie zdecydowana większość z Was wie, Instagram jest moim ulubionym medium społecznościowym. Jego twórcy starają się jednak, aby aplikacja miała w sobie możliwie jak najmniej spamu, a jak najwięcej prawdziwej wartości. Choć polityka Instagrama ostatnio coraz mniej się podoba, ponieważ zamieniła się w skarbonkę dla założycieli poprzez ucinanie zasięgu popularnym kontom. Celem takich działań jest to, aby kupowały one promocje, która praktycznie...nic nie daje. Dziś chciałabym napisać Wam kilka słów o ograniczeniach panujących na Instagramie.
Pierwszym i pewnie najbardziej interesującym Was limitem jest "lajkowanie". Ograniczenie to zmienia się cały czas, obecnie z tego co pamiętam jest to liczba 350 lajków na godzinę. Jednak jeśli instagram nakłada blokadę na nasz profil po raz kolejny, rygor ten się zwiększa. Szukając danych do tego wpisu natknęłam się na taką informację na forum: 
Jednak te dane są nieoficjalne, więc trzymałabym się wersji, którą opisałam wcześniej, czyli 350/godzinę.

Co w sytuacji, kiedy normę tę przekroczymy? Otrzymujemy bana obowiązującego przez okres od kilku godzin do nawet kilku dni. Z reguły ludzie wypowiadają się na forach, że trwa on 24 lub 48 godzin.
Limit komentowania jest już bardziej zaostrzony. Tutaj dane mówią o 60 komentarzach na godzinę.Podobnie jak w przypadku lajkowania, ograniczenie to zostaje zaostrzone w sytuacji, kiedy blokadę otrzymujemy kolejny raz. Mało tego, komentarze jakie publikujemy nie mogą być identyczne, nawet jeśli są to tylko emotikony.
Ostatnim ograniczeniem, o którym chce dzisiaj napisać są limity obserwacji. Użytkownik Instagrama może obserwować jednocześnie 7500 kont. Jeśli kiedyś natkniecie się na profil, który obserwuje więcej osób, założył on swój profil przed wprowadzoną zmianą.

Jeśli chodzi o limit followania i unfollowania osób, to podobnie jak w przypadku komentarzy jest to liczba 60 osób. Jeśli chodzi o możliwość obserwowania Was - nie ma tutaj limitów. W ciągu godziny może Was zaaobserwować dowolna liczba osób.
Dajcie proszę znać w komentarzach czy posty o tematyce Instagrama Was interesują - jeśli tak postaram się publikować je częściej.

Jeśli jeszcze nie obserwujecie mojego profilu - zapraszam KLIK .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.