sobota, 28 kwietnia 2018

Jak zapuścić włosy? | Odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące pielęgnacji włosów

Cześć! Pora zacząć majówkę. Znacznej części z Was kojarzy się ona z nadchodzącymi wakacjami (no może poza maturzystami - im te pierwsze majowe dni przypominają, że zbliża się dzień sądu!), a wakacje są końcową granicą wielu postanowień. Marzymy o lepszej figurze, zaoszczędzeniu pewnej sumy pieniędzy, opanowaniu języka obcego, lepszych włosach... i właśnie na tym ostatnim chciałabym się dziś skupić. Ot niespodzianka! W tym wpisie poznacie odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania dotyczące pielęgnacji włosów.+
  • Jak zapuścić włosy? 
Chyba nie ma częściej zadawanego mi przez Was pytania :) No może jeszcze mniej więcej z podobną częstotliwością pojawia się "ile zapuszczałaś?". 
Przede wszystkim zapuszczając włosy nie powinnyśmy unikać fryzjera - podcinanie końcówek odgrywa tutaj istotną rolę. Zniszczone końcówki kruszą się, łamią i wypadają, przez co nie widać żadnej zmiany w długości włosów. Poza tym... nie wyglądają zbyt ładnie :) 

  • Jak scalić zniszczone końcówki? 
Producenci w reklamach obiecują coraz więcej i więcej . I nie ma co się dziwić - w końcu konkurencja jest ogromna i świadomość konsumentów również się zwiększa. Coraz więcej czytamy na blogach, forach, w tematycznych magazynach, poszukując opinii o danym produkcie - TO ŚWIETNIE!...
Wciąż jednak masa osób wierzy w to, że istnieje coś takiego jak złoty środek, który pozwoli na scalenie rozdwojonych końcówek. Niestety tę część z Was muszę zmartwić - jedynym ratunkiem jest ich podcięcie , inaczej zniszczenia będą coraz bardziej się zwiększać i zwiększać :(


  • Czy po nałożeniu oleju moje włosy nie będą tłuste? 
Oczywiście, bezpośrednio po aplikacji, włosy będą przetłuszczone, dlatego oleje (nie olejki, które proponują nam drogeryjni producenci) nakładamy przez myciem. Następnie przy pomocy odżywki lub maski rozpuszczamy go i dopiero myjemy włosy. :) 

  • Jak często podcinać końcówki? 
Najlepiej robić to co dwa, trzy miesiące, chyba, że specyfika waszych włosów wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Ja na przykład - przy odpowiedniej pielęgnacji mogę robić to spokojnie raz na sześć miesięcy. 


  • Jak zapobiegać rozdwojonym końcówkom? 
Temu pytaniu poświęciłam osobny post, zatem jeśli jeszcze go nie widziałyście - zapraszam serdecznie. Masz rozdwojone końcówki? Zobacz czy nie robisz którejś z tych rzeczy!

  • Jak przyśpieszyć porost włosów?
Choć tempo wzrostu u każdego jest inne (i może być to spora rozbieżność nawet o kilka centymetrów), to można jednak nieco je podreperować przyjmując kompleks witamin B i używając mojej ulubionej wcierki - bursztynowej od Jantaru. Kiedyś stosowałam Calcium Pantothenicum, który jest dwukrotnie droższy, a jego działanie jest podobne. Mimo tego, że kwoty są śmiesznie niskie - bo zaledwie 4 i 8 złotych to i tak zawsze wybieram tańszą alternatywę. 

Uff, dobrnęłam do końca! Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, na które nie znalazłyście odpowiedzi - zostawcie je proszę w komentarzu tutaj, lub pod którymkolwiek zdjęciem na Instagramie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.