czwartek, 7 czerwca 2018

Jak tworzyć grafiki, logo i wizytówki bloga? | Mini poradnik

Estetyka jest ważna. 

Nie jest bardziej istotna niż tekst i to, co chcesz przekazać swoim czytelnikom, ale jest ważna. Musisz przyznać, znaczenie przyjemniej czyta się coś, co jest schludne, ładnie wyeksponowane i ozdobione. Często pomijamy to uważając, że stworzenie własnego logo czy grafiki jest czymś trudnym. To ogromny błąd! Wykonanie takich gadżetów (właściwie nie tylko na bloga, a do dowolnego użytku) jest czymś prostym, intuicyjnym i przyjemnym. Dodatkowo, możecie zrobić to za pomocą aplikacji na telefon! Ciekawi? Zapraszam do dalszej części wpisu. 

Na czym się skupić? 

Przede wszystkim na tym, żeby to, co chcesz pokazać było czytelne. Napisy na krzykliwym tle, w zlewających się kolorach nie są czymś przyjemnym dla oka, ani czymś co przedstawia twojego bloga w dobrym świetle. Przeciętny czytelnik mojego bloga przegląda go w drodze na uczelnię/do domu, scrollując go na swoim telefonie komórkowym. Nieczytelna treść nie będzie przez niego zaakceptowana i od razu opuści stronę, a nie tego chcemy. 

Czy to jest trudne? 

Nie! :) Sama się tego nie spodziewałam jeszcze kilka dni temu. Owszem, o aplikacji, którą za chwilę wspomnę słyszałam już od dłuższego czasu. Nie zwracałam jednak na nią szczególnej uwagi, bo kojarzyła mi się ona jedynie z tworzeniem instastories (swoją drogą, te wszystkie stworzone przy pomocy różnych aplikacji jakoś mi się przejadły i wolę te tradycyjne). 
Wszystko tworzymy w oparciu o gotowe szkice, w których możemy edytować tekst, czcionkę, ułożenie, obrazy. 

Kilka przykładów 

Jak wygląda proces tworzenia? 

Do robienia grafik używam aplikacji Canva. Jest ona dostępna zarówno na Iphone i na telefony z androidem. Pobranie jej jest bezpłatne.
Najpierw wybieramy rodzaj grafiki, którą chcemy  stworzyć. Może być to np. zdjęcie w tle na facebooka, grafika na instagrama, czy wizytówka. 


Wybierając jedną z opcji pokazują nam się dostępne szablony. Większość z nich jest bezpłatna i ja właściwie korzystam tylko z nich. Są naprawdę bardzo ładne! Jest ich tak dużo, że spokojnie każdy z Was znajdzie coś dla siebie. 


Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda proces tworzenia wizytówki - na potrzeby postu utworzyłam projekt w jakieś dwie minuty. Warto zwrócić uwagę na to, że w każdym szablonie mamy dostępny zarówno przód jak i tył wizytówki (na zdjęciu akurat przykładowy tył).


Mam nadzieję, że wpis Wam się spodobał i, że dzięki niemu będziecie mogli stworzyć swoje wymarzone projekty. Koniecznie dajcie znać, czy znaliście tę aplikację i jej możliwości wcześniej! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.