środa, 2 stycznia 2019

Moje podróżnicze cele na 2019 rok | Studencki budżet

Rok 2018 dobiegł końca. Niewątpliwie, był do do tej pory najlepszy rok mojego życia. Odwiedziłam naprawdę masę miejsc i spełniłam sporo marzeń. Oczywiście nie udało mi się spełnić wszystkich noworocznych postanowień, dlatego w tym roku zupełnie je pominęłam.  Postanowiłam postawić sobie jednak cale podróżnicze, które chciałabym osiągnąć w tym roku. Ze względu na ograniczony, studencki budżet nie znajdziecie tu wyjazdu na Bali czy Malediwy, ale kilka fajnych inspiracji na weekendowy wypad w przystępnej cenie. Jeśli szukacie inspiracji zapraszam dalej!1. Berlin na weekend 

To miasto odwiedziłam już w zeszłym roku i był to pierwszy wyjazd w 2018. Dogodnym terminem okazała się sesja poprawkowa, dodatkowo nałożyły się też walentynki. Pojawił się post dotyczący tej krótkiej podróży, dlatego jeśli go ominęliście to zostawiam link. 


Mam nadzieję, że w tym roku również uda nam się wybrać tam w lutym.2. Lwów

To miasto mieliśmy odwiedzić w przerwie między Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem. Pojawiły się jednak drobne komplikacje, przez co nowym celem podróży stał się Kraków i Malbork. Postanowiliśmy jednak odłożyć ten wyjazd na później, szczególnie, że Ukraina jest krajem przyjaznym dla studenckiego portfela. 

3. Rzym lub Mediolan 

Do tych włoskich miast często można dostać bilety lotnicze w niesamowicie niskiej cenie. Bardzo odpowiada mi włoska kuchnia (nawet boję się, że nie będę chciała przez to wrócić do ojczyzny :D). 

4. Mazury 

Lata temu byłam na obozie na mazurach. Przepiękny krajobraz i niesamowita atmosfera. Chciałabym w tym roku ponownie odwiedzić ten region i choć na kilka dni porządnie się zrelaksować. 

5. Budapeszt 

Przejeżdżaliśmy przez to miasto w drodze nad Balaton , ale nie zatrzymywaliśmy się w nim na dłużej niż tylko na czerwone światło czy postój w korku.


Bardzo podoba mi się klimat węgierskiej stolicy i chciałabym ją umieścić na swojej liście turystycznej w 2019 roku. 


6. Zasłużone wakacje w pięknym i ciepłym miejscu... 

W zeszłym roku padło głównie na Chorwację i Bośnię, a na tegoroczne letnie wakacje kompletnie nie mamy pomysłu. Może Wy coś zaproponujecie? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.