wtorek, 30 lipca 2019

Acne-derm na trądzik i przebarwienia - efekty

Jakiś czas temu kupiłam w aptece tani lek, który miał zdziałać cuda na moje przebarwienia potrądzikowe. Mimo tego, że leczyłam się izotekiem moja cera nadal nie jest idealna, a blizny po niedoskonałościach często odejmują mi pewności siebie. Widząc słówko "wybielający" w opisie producenta postanowiłam, że zaryzykuje. Jakie efekty udało mi się uzyskać?


Pierwsze uczucie jakie towarzyszyło mi podczas aplikacji i jakiś czas po niej to swędzenie. Moja skóra ma już za sobą dłuuugie przeżycia z różnymi kwasami i retinoidami, ale ostatnio miałam około roku przerwy od jakichkolwiek kosmetyków z tymi składnikami.

Na początku stosowałam krem według zaleceń producenta - rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Po jakimś czasie zdecydowałam jednak zmniejszyć to do używania tylko wieczorem ze względu na przesuszoną skórę.

Po trzech tygodniach na mojej twarzy zrobił się istny armagedon! Dosłownie. Przez chwilę bałam się, że mam jakiś nawrót trądziku po izoteku. Na szczęście dziś już jest trochę lepiej, choć skóra nadal ma jakieś niedoskonałości.


Jeśli chodzi o moje doświadczenia to:


- wystąpiło drobne rozjaśnienie przebarwień, jednak nie jest ono super spektakularne. Zdaję sobie jednak sprawę, że miesiąc to krótki okres czasu, dlatego będę używać krem dłużej, przynajmniej do końca opakowania
- co jakiś czas wyskakują mi drobne niedoskonałości. Podejrzewam, że to kwestia oczyszczania się skóry, ale jest to nieco uciążliwe 
- przy używaniu rano i wieczorem zgodnie z zaleceniami producenta skóra była nadmiernie przesuszona 

Podsumowując: liczyłam na szybsze rozjaśnienie przebarwień, ale zdaję sobie sprawę, że potrzeba na to więcej czasu. Coś, co tworzyło się na mojej twarzy latami nie zniknie przecież w miesiąc (a szkoda!). Będę używać kremu dalej, po skończeniu opakowania przerzucę się na skinoren, który ma ten sam składnik aktywny, ale ma drobne różnice w reszcie składu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.