sobota, 11 stycznia 2020

Moja czytelnicza lista na styczeń

Czas na pierwszy książkowy wpis w nowym roku. Jeśli czytaliście moje noworoczne postanowienia to na pewno wiecie, że wśród nich jest czytanie dwóch książek miesięcznie. Póki co mam w kolejce trzy książki, z czego dwie tego samego autora. Jeśli jesteście ciekawi co znajduje się w mojej biblioteczce zapraszam dalej!


1. Remigiusz Mróz "Kontratyp" 

Pewnie część z Was wie, że uwielbiam serię z Joanną Chyłką. Wiadomo, jedne książki chłonęłam szybciej, inne wolniej, ale jakaś chemia między nami zawsze była. W styczniu po dłuższej przerwie od tej serii mam w planach do niej powrócić. Stanęło na tomie 8, czyli Kontratypie. 

"W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.
Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo – okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.
Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające wspinaczkę?"

2. B.A. Paris "Za zamkniętymi drzwiami" 

Ta pozycja znalazła się na listach bestsellerów zarówno na stronie Empiku jak i Świata Książki (to tam najczęściej zamawiam, ale jeśli macie jakieś fajne i tanie alternatywy to dajcie znać!). To moja pierwsza książka tej autorki, mam nadzieję, że nie będzie ostatnią. Jest dość krótka, więc fajnie sprawdzi się jako czytadełko w drodze do pracy. 


"Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.

Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?"


3. Remigiusz Mróz "Iluzjonista"

Ostatnia pozycja na mojej liście, ale to wcale nie znaczy, że najgorsza. Co prawda kupując tę książkę nie dostrzegłam, że jest to kontynuacja "Behawiorysty", ale na szczęścia można czytać je oddzielnie. Twórczość Remigiusza lubię, jak wspominałam już wcześniej, jednak na maksa zastanawia mnie tempo w jakim tworzy książki! Mam nadzieję, że nie wiążę się to ze spadkiem jakości, bo dawno sposób pisania żadnego z autorów nie przypadł mi do gustu. 

"W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania.
Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.
Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami…"


Tak właśnie prezentuje się lista czytelnicza na ten miesiąc. Jeśli nie uda się przeczytać wszystkiego (co jest dość prawdopodobne - niestety kiepsko u mnie z czasem) to nadrobię w lutym. Koniecznie dajcie znać jakie Wy macie zamiar przeczytać książki w najbliższym czasie, lub polećcie tytuły, które już za Wami!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.