piątek, 13 października 2017

Jakie zmiany szykuje dla nas Instagram?

Influencerzy już dawno zapomnieli o bezinteresownej pomocy instagrama w kwestii rozwijania konta. Algorytm ciągle się zmienia i niestety - dla osób zajmujących się działalnością w internecie te zmiany są niekoniecznie korzystne. Ba, jest wręcz przeciwnie.
W ostatnich dniach mogliśmy zauważyć przerwy w działaniu portali społecznościowych - awarie pojawiły się zarówno na Instagramie jak i facebooku.


1. Ankiety.

Ta opcja pojawiła się po ostatniej aktualizacji i od kilku dni jest dostępna u większości użytkowników. Trudno tego nie zauważyć - ta możliwość jest testowana przez wiele osób. Jest to jedyna zmiana, która na tę chwilę wydaje mi się być "dobrą zmianą". Ułatwia ona kontakt z naszymi odbiorcami i łatwiejsze poznanie ich opinii. 


2. Oznaczanie materiałów związanych z marką - posty sponsorowane. 

Opcja ta mimo dostępności w Polsce nie jest jeszcze u nas powszechnie używana. Prawdopodobnie wynika to nie tylko z nieznajomości jej przez użytkowników, ale także "nierówności" w przydzielaniu nowych funkcji dla użytkowników. Przykładowo - będąc na See Bloggers skusiłam się na przełączenie profilu firmowego na zwykły, ponieważ i przy takim miały pojawić się statystyki. U mnie nie ma ich do tej pory, a wiem, że sporo innych osób ma do nich dostęp. Jakiś czas temu (rok, a może nawet dwa?) opcja ta była dostępna dla kont powyżej 100K obserwujących. Teraz miała ona działać bez tych ograniczeń. Póki co nadal czekam ;)

Wracając do postów sponsorowanych - uważam, że ta zmiana jest neutralna, w moim odczuciu nie ma ona w sobie szkodliwych zamiarów. No, może mam jedno podejrzenie co do zasięgu. Z moich obserwacji wynika, że największy zasięg mają zdjęcia z twarzą, sylwetką ludzką.. Natomiast na samym starcie zasięg publikowanych fotek typu flat lay czy przedstawiających atrakcyjny krajobraz jest obniżony. Podobnie może być z postami sponsorowanymi.

3. Poszerzenie siatki. 

Wiele instagramów skomponowanych jest tak, by tworzyć spójną całość w wymiarze 3x3. Siatka ta jest przyjazna dla naszego oka, pozwala ujrzeć istotne detale już na miniaturce i najzwyczajniej w świecie po prostu została nam w głowie. Przez lata istnienia instagrama w tej kwestii nie wprowadzano żadnych zmian. Teraz u części osób możemy już zauważyć siatkę 4x4. Twórcy zauważyli, że coraz częściej korzystamy z aplikacji na tabletach i komputerach, a ponadto ekrany telefonów zwiększają się. Ta zmiana trochę mnie zniechęca, ponieważ patrząc jedynie na miniaturkę nieraz nie będziemy w stanie ujrzeć co znajduje się na zdjęciu.


​A wy jak oceniacie te zmiany? Może macie jakieś swoje pomysły, które waszym zdaniem usprawniłyby korzystanie z serwisu i sprawiły, że chętniej byście tam zaglądali?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.